Statystyki
  • Wszystkich wizyt: 8178
  • Dzisiaj wizyt: 1
  • Wszystkich komentarzy: 0
Archiwa
Marzec 2014
P W Ś C P S N
     
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Brodawki – podstawowe informacje

Brodawki to bezbolesne, niezłośliwe narośla pojawiające się  na twarzy, szyi, rękach,  podeszwach stóp i w okolicach genitaliów. W zależności od miejsca w którym się pojawiają mogą być małe i duże, płaskie i wypukłe, szorstkie lub gładkie. Brodawki są chorobą skóry wywoływaną przez wirusa HPV (Human Papiloma Virus), który przenosi się w kontakcie bezpośrednim.

Do zakażenia może dojść podczas codziennych aktywności, często wymienianym przykładem miejsc w których można się zarazić są baseny. HPV nie jest wirusem który zagraża życiu, brodawki są bezbolesne, choć są przyczyną dyskomfortu psychicznego posiadających go pacjentów. Brodawki pojawiają się w różnych irytujących miejscach jak np. obszary genitaliów.  Brak jakiegokolwiek leczenia często doprowadza do rozprzestrzeniania się infekcji na kolejne obszary ciała.

Jest wiele leków które można otrzymać nawet bez recepty. Są to podstawowe zabiegi, które można zrobić samemu w domu. Jeśli jednak skala infekcji jest duża, mogą okazać się nie wystarczające, wtedy najlepiej zgłosi się do specjalisty. Obecnie najskuteczniejszą metodą usuwania brodawek są zabiegi z użyciem lasera. Działanie lasera polega na odparowaniu zarażonych komórek . Zabiegi są bardzo precyzyjne i nie prowadzą do zniszczeń tkanek, dają dobry efekt estetyczny a ich skuteczność sięga ponad 90 procent.

Brodawki możesz usunąć, np. tutaj: www.lookmedica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>